YARDIM
Servisimo.com'a hoşgeldiniz. Servisimo'da hizmet vermek istiyorsanız ilk önce Servisimoya Başlangıç sayfamızı ziyaret ediniz.

Aşağıda sitemizin işleyiş detaylarını ve en sık sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Sitemiz hakkındaki diğer soru, öneri, talep ve şikayetlerinizi iletişim sayfamızdan gönderebilirsiniz.


Servisimo nedir?
Servisimo hizmet talep edenleri hizmet sağlayıcılar ile en kolay şekilde bir araya getiren bir sitedir. Servisimo’nun hayatı kolaylaştıran teknolojisi 2010’da KOSGEB ARGE Destek Programına kabul edilen bir projenin ürünüdür.

Artık günlerce araştırma yapmak, saatlerce telefonda iş tarifi yapmak yok. Servisimo ile istediğiniz hizmeti istediğiniz zamanda ve yerde en iyi fiyata almanız mümkün.
Servisimo nasıl çalışır?
Servisimo yenilikçi Hazır Hizmet konseptine gore çalışır.
Hizmet Almak
 • 1. Hazır Hizmetleri ve Hizmet Verenlerin Profil Sayfalarını inceleyiniz.
 • 2. Beğendiğiniz Hazır Hizmeti talep edebilirsiniz.
 • 3. İlgili Hizmet Veren en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir!
 • Bu kadar kolay, iyi alışverişler!

 • Hizmet Vermek
 • 1. Hizmet Profilinizi oluşturunuz.
 • 2. Hazır Hizmet Paketleri yaratınız.
 • 3. İlgilenen potansiyel müşterilerle irtibata geçiniz.
 • Kolay gelsin!
 • Hazır Hizmet nedir?
  Hazır Hizmet özellikleri ve fiyatı belli, anında pazarlıksız ve kolayca satın alabileceğiniz hizmet paketi demektir. Hazır Hizmet konsepti Servisimo’nun getirdiği bir yeniliktir. Hizmetleri standardize ederek fiyat ve kaliteyi karşılaştırmanıza olanak verir. Hizmet Verenler belirlediğimiz standart sorular doğrultusunda verdikleri hizmetlerin özelliklerini ve fiyatını belirlerler. Böylece siz de birebir aynı hizmet için farklı kalite ve fiyat seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz. Örnek: 1 kg fıstıklı ev baklavası, 2+1 ev temizliği gibi.
  Servisimo nerelerde hizmet vermekte?
  Şu anda bütün Türkiye’de hizmet vermekteyiz.
  Servisimo’dan yararlanmak için herhangi bir ücret ödeyecek miyim?
  Hayır! Servisimo’ya üye olmak tamamen ücretsizdir.
  Verilen hizmetin ücreti Servisimo üzerinden mi ödeniyor?
  Servisimo, hizmet ücreti konusunda hiçbir şekilde aracı değildir. Hizmet ücretinin nasıl ödeneceğine tüketici ve hizmet sağlayıcı kendi aralarında karar verirler.
  Neden Servisimo’ya üye olayım?
  Servisimo’da tüketici olmanın sayısız faydası var ve bunlardan yararlanmak tamamen ücretsizdir!
 • Bir kaç dakikada işinize en uygun tedarikçiler karşınızda
 • Yazılı ve görsel tedarikçi yorumları, referanslar
 • Karar vermek için farklı fiyat seçenekleri
 • Ne tür hizmet taleplerinde bulunabilirim?
  200’ün üzerinde kategoride hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Eğer aradığınız kategoriyi bulamazsanız iletişim sayfamızdan mesaj göndererek öneride bulunabilirsiniz. Şu anki kategori listemizi burada bulabilirsiniz.
  Servisimo kişisel bilgilerimi nasıl koruyor?
  Servisimo olarak Kişisel bilgilerinizi devlet sırrı hassasiyeti ile özenle saklar ve size hiç bir zaman gereksiz reklam e-maili yollamayız. Sadece Hazır Hizmet başvurus yaptığınız zaman iletişim bilgileriniz ilgili Hizmet Veren ile paylaşılacaktır.
  Beğendiğim Hazır Hizmeti nasıl satın alabilirim?
  Beğendiğiniz Hazır Hizmeti almak için Hazır Hizmet’in detay sayfasındaki Almak İstiyorum tuşuna basmanız yeterlidir. Bu sizi üye giriş sayfasına götürecektir. Daha önce üye olmuşsanız giriş yapmalı, olmamışsanız üye olmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra da son adım olarak sizinle irtibata geçilebilmesi için telefon numaranızı ve varsa özel notunuzu yazmanızı istiyoruz.
  Aradığım hizmet kategorisi Servisimo’da yoksa ne yapmalıyım?
  Aradığınız hizmet kategorisi Servisimo’da yoksa iletişim sayfamızdan mesaj göndererek öneride bulunabilirsiniz.
  Servisimo verilen hizmetlerin kalitesi için herhangi bir garanti veriyor mu?
  Serivisimo hizmet sağlayıcılar tarafından verilen hizmetlerin kalitesi için garanti vermez, fakat iyi bir seçim yapabilmeniz için yardımcı olmaya çalışır. Servisimo’nun amacı hizmet talep edenlerle hizmeti en iyi şekilde yerine getireceğini düşündüğü hizmet sağlayıcıları bir araya getirmektir.
  Neden Servisimo’ya üye olayım?
  Servisimo’da hizmet sağlayıcı olmanın sayısız faydası var ve bunlardan yararlanmak için hiçbir üyelik ücreti ödemenize gerek yoktur!
 • Daha önce ulaşamadığınız sayısız yeni iş fırsatı
 • Güvenilir, kaliteli ve hesaplı hizmet ile öne çıkma şansı
 • Sanal Mağazanız ile internet dünyasında yer edinme imkanı
 • Hizmet Profili nedir?
  Hizmet Profili, Servisimo’da vermek istediğiniz hizmetleri ve referanslarınızı açıklayan yerdir. Böylece tüketicilere hangi hizmetleri verdiğinizi ve referansları görebilir ve sizden hizmet talep etmek istedikleri zaman da iletişim bilgilerinize ulaşabilirler. Siz de sanal Mağaza sahibi olmak istiyorsanız, önce Hizmet Veren Profili oluşturmanız gerekiyor. 5 kolay adımı takip ederek profilinizi oluşturabilirsiniz ve daha sonra değişiklik yapabilirsiniz.
  Birden fazla Hizmet Profili yaratabilir miyim?
  Birden fazla meslek profili yaratmanıza gerek yoktur. Verdiğiniz farklı hizmetleri bir profil altında listeleyebilirsiniz.
  Daha önce yaptığım işleri nasıl gösterebilirim?
  Daha önce yaptığınız işlerle ilgili belge ve fotoğrafları siteye yükleyebilirsiniz. Ayrıca daha önce yaptığınız işlerle ilgili yorum ve puanlamalar da sitede görünecektir.
  Referans (yorum) nedir ve nasıl alınır?
  Referans (yorum) daha önce iş yaptığınız müşterilerinizin verdiğiniz hizmet için verdikleri puan ve yazdıkları yorumdur. Ziyaretçilerimizin hizmet alımı konusunda karar verirken en çok dikkat ettikleri konudur.
  Servisimo üzerinden yapılan işler için yorum alabileceğiniz gibi Servisimo dışında iş yaptığınız müşterilerinizden de yorum alabilirsiniz. Bunun üç adımı var:

  1) Referans İsteme Formunu doldurun ve Servisimo müşterinize talebinizi iletsin
  (Bu forma dilediğiniz zaman Mağazam bölümünden de kolaylıkla ulaşabilirsiniz)
  2) Referans Talep ettiğiniz müşterinize haber veriniz ki Servisimo'dan gelecek olan e-postayı bekliyor olsun
  3) Müşteriniz Servisimo'dan gelen e-postadaki linki takip ederek kolaylıkla yorum ve puanını verecektir

  Aldığınız olumlu yorumlar Sanal Mağazanızda yayınlanacak ve ziyaretçilerimiz sizin ne kadar işinin ehli olduğunuzu göreceklerdir. Ayrıca aldığınız her Referans (yorum) ile Anasayfada çıkma şansınızı arttırıyor!
  İçiniz rahat olsun. Referans istediğiniz kişilerin e-posta ve iletişim bilgileri gizli kalacak, başka şahıs veya firmalarla paylaşılmayacaktır. Sitemizde sadece yorum ve puan gözükecektir.
  Ziyaretçilerin sizi tercih etmesini sağlamanın belki de en önemli adımı olarak Referans Almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.
  Bunun ilk adımı olarak lütfen tıklayınız: Referans İste
  Nasıl Hazır Hizmet yaratabilirim?
  Hazır Hizmet yaratabilmeniz için önce Hizmet Profili yaratmanız gerekmektedir. Daha sonar 3 basit adımda siz de verdiğiniz farklı hizmetler için farklı Hazır Hizmet Paketleri olusturup sanal Mağazanız'da satışa başlayabilirsiniz. Hem de ücretsiz!

  1. Adım: Vereceğiniz hizmet için açıklayıcı bir isim veriniz (Kilo ile Mantı, Gitar Dersi gibi). Türünü ve talep ettiğiniz ücreti belirleyiniz. (Lütfen olabildiğince gerçeğe yakın fiyat vermeye çalışınız) Tüketicileri aydınlatmak için hizmetinizi tanıtacak bir açıklama yazmayı unutmayınız!

  2. Adım: Hazır Hizmet Paketinizin en önemli özelliği "Hizmetinizi Tanımlayıcı Fotoğraf" olacaktır. Lütfen kaliteli, tanımlayıc ve ilgi çekici bir fotoğraf yükleyiniz. Hizmetinizle ilgili diğer fotoğraf ve dökümanları da yükleyiniz.

  3. Adım: Hazır Hizmet Paketinizi tamamlamaya cok yakınsınız! Önizlemeden memnunsanız, Hizmetinizin vitrinde kalma süresini seçiniz. Eğer yeterli krediniz yoksa, ücretsiz Kredi İsteğinde bulunabilirsiniz. Hizmetinizde değişiklik yapmak isterseniz, 1. ve 2. adım başlıklarına basarak, geri gidip istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.
  Hazır Hizmet Kredi nedir?
  Servisimo’nun şu anda sunduğu veya gelecekte sunacağı bir takım özellikleri kullanmak için Tüketici veya Hizmet Sağlayıcı’nın alabileceği krediyi.
  Profil Oluşturmanın Kuralları
 • Çıplaklık, küfürlü söz ve imla hatası içermemelidir.
 • Profil fotoğrafınız yatay durmamalı ve telefon no içermemelidir.
 • Profilinizin başlığı firma adınızdan oluşmalı veya verdiğiniz hizmet ile ilgili olmalı, fiyat içermemelidir.
 • İletişim bilgileriniz sadece İletişim Bilgileri bölümünde olmalıdır. Diğer bülümlerde gözüken iletişim bilgileri silinmektedir.
 • Hakkında bölümü sizi ve hizmetlerinizi tanımlayıcı olmalıdır ve fiyat bilgisi içermemelidir. Fiyat belirtmek için lütfen Hazır Hizmet Paketi oluşturunuz.
 • Seçtiğiniz hizmet kategorileri gerçeği yansıtmalıdır.
 • Belge bölümüne sadece belgeler yüklenmelidir. İş örneği olan fotoğraflarınızı Referans Fotoğraflar bölümüne yükleyiniz.
 • Hazır Hizmet Oluşturmanın Kuralları
 • Çıplaklık, küfürlü söz ve imla hatası içermemelidir.
 • Hazır Hizmet fotoğrafı yatay durmamalı, hizmetin içeriği ile ilgili olmalı ve telefon no içermemelidir.
 • Hazır Hizmet Paketine dahil olan hizmetler Hazır Hizmet Açıklaması bölümünde detaylandırılmalıdır. Net olmayan ve genel tanıtım maksatlı yazılar silinecektir.
 • Fiyat rekabetçi ve gerçekçi olmalıdır.
 • Başlık verdiğiniz hizmeti tanımlayıcı olmalı ve fiyat içermemelidir.
 • İletişim bilgileriniz sadece İletişim Bilgileri bölümünde olmalıdır. Diğer bülümlerde gözüken iletişim bilgileri silinmektedir.
 • Aynı hizmet için birden fazla Hazır Hizmet Paketi oluşturulmamalıdır.